Müşteri Bilgi Güvenliği Farkındalığı

Müşterilerimizin işlemlerine ilişkin gizliliğin korunması ve bilgi güvenliğinin sağlanması öncelikli prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Güvenlik politikalarımızda belirtildiği üzere; Fincloudy Ödeme ve Bilişim Hizmetleri A.Ş.(FinCloudy), veri işleme faaliyetlerini yürütürken uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik her türlü teknik ve idari tedbiri almaktadır.

 

FinCloudy Bilgilerinizi Nasıl Korur?

Müşterilerimizin işlemlerine ilişkin gizliliğin korunması ve bilgi güvenliğinin sağlanması öncelikli prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Güvenlik politikalarımızda belirtildiği üzere; FinCloudy, veri işleme faaliyetlerini yürütürken uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik her türlü teknik ve idari tedbiri almaktadır. Müşterilere ait tüm veri tablolarda şifrelenerek tutulmaktadır.

Uygulamalarımız yurtiçi ve yurtdışı siber güvenlik firmaları tarafından sızma testlerinden başarı ile geçmiştir.

Güvenliği için aşağıdaki 6 önemli kurala dikkat ediniz.

1. Kimlik bilgilerinizin, şifrelerinizin veya diğer dizli bilgilerinizin üçüncü şahısların eline geçmiş olabileceğinden şüpheleniyorsanız destek hattı üzerinden ivedilikle bu durumu bize bildiriniz.
2. Karşı tarafın kimliğinden emin olmadığınız telefon görüşmeleri veya elektronik yazışmalarda kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız.
3. FinCloudy portal işlemleriniz için güvenli ve güncel bir tarayıcı kullanınız.
4. Anti-virüs ve Anti-spyware programı kullanınız. FinCloudy portal işlemleriniz için kullandığınız bilgisayarınızda güncel bir anti-virüs programı yüklü olduğundan emin olunuz. Anti virüs programları zararlı yazılımlara karşı bilgisayarınızı korumaktadır.
5. Güvenlik zafiyetlerine karşı bilgisayarınızı korumak için işletim sisteminizi güncel tutmalısınız. Lütfen bu güncellenmeleri düzenli olarak yapmaya özen gösteriniz.
6. E-postaları açmadan önce güvenilirliğini kontrol ediniz. Tanımadığınız kişilerden gelen (özellikle ilişiğinde dosya bulunan) şüpheli e-postaları açmayınız. FinCloudy e-posta veya telefon üzerinden hiçbir koşulda müşteri numarası veya müşteri şifresi gibi hassas bilgiler talep etmez, sormaz. FinCloudy’den gelmiş gibi görünen, size kullanıcı kodu, parola, kredi kartı ya da banka kartı numarası soran ya da kişisel bilgilerinizi güncellemenizi isteyen e-postaları asla dikkate almayınız.

FinCloudy iletişim adresleri:

FinCloudy operasyonel faaliyetler için yalnızca size aşağıdaki kanallar üzerinden hizmet vermektedir.
FinCloudy Destek Hattı: +90 850 441 35 93
Destek Hattı Çalışma Saatleri:
Hafta İçi: 09:00-18:00
FinCloudy destek e-posta adresi: destek@fincloudy.com

Güvenliğiniz için bilmeniz gerekenler:

FinCloudy, Platform’a ait web yönetim arayüzü için müşteri’ye erişim sağlayacaktır.

Müşteri, parolayı gizli tutmakla, yetkisiz şahıslara ifşa etmemekle ve parolanın tahsis amacı haricinde başkaca amaçlar için kullanılmasını önlemekle yükümlüdür.

Müşteri, sistemin veya bir yönetim hesabının kanıtlanabilir bir şekilde yetkisiz olarak kötü amaçlı kullanımından veya yönetim hesabına yetkisiz erişimden kendi kusuru ölçüsünde sorumlu olacaktır.