İş Sürekliliği Politikası

Fincloudy, faaliyetlerini sürdürürken, çeşitli faktörlere bağlı olarak, kontrolü dışında gelişebilecek ve kesintilere yol açabilecek durumlara karşı kendisini sürekli hazır tutar ve bununla ilgili çalışmaları oluşturduğu İş Sürekliliği Yönetim Sistemi ile sürdürür.

Herhangi beklenmedik bir olayın gerçekleşmesi durumunda, çalışanların ve misafirlerin güvenliği ve sağlığı birinci önceliktir. Çalışanların sağlığı ve güvenli olması sağlandıktan sonra kritik işlemlerin yeniden başlatılması için çalışmalar sürdürülür.

İş Sürekliliği çalışmalarının yapılmaması durumunda kesintiye yol açabilecek durumlardan ciddi şekilde zarar görüldüğü, dünyadaki ve ülkemizdeki yaşanan örneklerden bilinmektedir.

İş sürekliliği politikamız: 

– Çevresel nedenler, donanım arızaları, operasyonel hatalar, zararlı kod saldırıları, tabii afetler gibi tehditlerden servislerini korumak üzere kesintileri önlemek, 

– Hizmetlere olan etkiyi en düşük düzeyde tutmak,

– Kurtarma gayretlerini azaltacak ve hizmet kalitesini muhafaza etmek üzere olayları en kısa sürede belirlemek,

– Küçük bir olayın daha ciddi seviyelere yükselmesini önleyecek şekilde süratle tepki vermek,

– Servislerin zamanında yeniden başlamasını ve veri bütünlüğünün sürdürülmesini sağlamak üzere kurtarma önceliklerine ve en kritik servislerin ilk önce eski haline dönmesine dayalı kurtarmak, 

– Olaylardan alınan dersleri analiz ederek gözden geçirmek ve böylece olay ve kesintilere karşı daha iyi hazırlanmayı sağlayacak şekilde sürekli geliştirme halinde olmayı taahhüt eder.