“Açık Bankacılık Çağına FinCloudy ile Başlayın“ sloganıyla 2023 yılı Ocak ayında faaliyetlerine başlayan FinCloudy Ödeme ve Bilişim Hizmetleri A.Ş. açık bankacılık alanına yeni bir anlayış ve bakış açısı getirmek amacıyla kurulmuştur.

Tamamen yerli sermaye ve imkanlarla kurulan FinCloudy, yaklaşık 7 yıllık Akıllı finans ve Açık bankacılık tecrübesi ile 10 yıllık e-dönüşüm tecrübesi üzerine inşa edilmiş bir alt yapıya sahiptir.

T.C. Merkez Bankası, Açık Bankacılık hizmetlerini 2023 yılı itibariyle lisansa tabi tutmuştur. Lisans için başvuruda bulunan ilk şirketlerden biri olan FinCloudy, gerekli denetim süreçlerini hızla sürdürerek tam onay sürecini en kısa sürede tamamlamayı hedeflemektedir.

Finans alanında dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerimize verdiğimiz Açık bankacılık ve ödeme ürün ve hizmetlerimizi, ürün çeşitliliği, siber güvenlik ve yapay zeka gibi teknolojik yeniliklerle daha da verimli ve otonom hale getirmeye devam ediyoruz.

Sektörünün lideri ve müşterilerinin ilk tercihlerinden olma yolunda ilerlemeye devam edeceğiz.

Misyonumuz

Müşterilerimizin finansal ihtiyaçlarını, en yeni teknolojilerle çeşitlendirip güncellemek ve fiyat/performans odaklı modellemelerle her guruptan müşteri portföyüne ulaşmak.

Vizyonumuz

Açık bankacılık ve Ödeme hizmetleri alanında dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmek. Gelişmeleri ürün ve hizmetlerimize uyarlayarak ürün ve hizmet verimliliğini en üst seviyede tutmak.